Własny biznes na Mazurach!

Gospodarstwo rolne na sprzedaż
690 000 PLN
Drukuj ofertę
  • Typ nieruchomości: Komercyjny
  • Powierzchnia : 9 600 m2
  • Typ transakcji : sprzedaż
  • Lokalizacja : Gałkowo
  • Numer oferty : 426619
  • Powierzchnia działki : 650 m2
  • Cena za m2 : 71.88 PLN

Chciałbyś prowadzić własny biznes na Mazurach?
A może po prostu zamieszkać w najpiękniejszym regionie w Polsce?
Ta wyjątkowa nieruchomość daje cały wachlarz możliwości!

Na sprzedaż nieruchomość położona na granicy wsi Ukta i Gałkowo, niedaleko drogi wojewódzkiej Ruciane-Nida - Mrągowo, na terenie Parku Krajobrazowego.

Działka o powierzchni 4100 m2, zabudowana:
- kamienno-murowanym budynkiem gospodarczym o powierzchni ok. 200 m2
- murowanym budynkiem gospodarczo-usługowym (stolarnia/magazyn), o powierzchni ok. 250 m2
- murowanym budynkiem handlowo-usługowym o powierzchni ok. 100 m2
- murowaną piwnicą wolnostojącą
Media: prąd, wodociąg. Dodatkowo na działce jest studnia głębinowa oraz szambo.
W jednym z budynków prowadzony był świetnie prosperujący bar.
Z racji lokalizacji oraz położenia nieruchomości przy drodze asfaltowej oraz budynków, które można przystosować do różnego rodzaju działalności, nieruchomość daję szerokie możliwości takie jak np.: gastronomia, noclegi, wypożyczalnia kajaków, jest również zgoda Konserwatora Ochrony Środowiska na prowadzenie tartaku, a duża stodoła jest na to idealnym miejscem.
Jest możliwość nabycia również przylegającej niezabudowanej działki o powierzchni 5500 m2 w cenie 60 000 zł co daje w sumie prawie hektar powierzchni do zagospodarowania.
Można więc zrealizować naprawdę wiele pomysłów, a przy okazji samemu korzystać z uroków mazurskiej wsi.
Gałkowo jest idealnym miejsce, dla osób które lubią podziwiać uroki Mazur z końskiego grzbietu. Znajduje się tutaj stadnina koni, gdzie co roku organizowane są zawody „Gałkowo Cup”. Jednym z głównym punktów imprezy, która przyciąga do gminy Ruciane-Nida wielu wielbicieli koni, jest bicie rekordu Polski w skoku na wysokość.
Na terenie wioski znajduje się „Dworek Łowczego”, niegdyś należący do hrabiów Lehndorff, przeniesiony do Gałkowa przed kilkoma laty ze Sztynortu. W XIX-wiecznym budynku, odrestaurowanym w 2007 roku, urządzony został salon hrabiny Marion Donhoff. Zostały zgromadzone w nim pamiątki związane z niemiecką dziennikarką, redaktorką tygodnika „Die Zeit”. Salon jest miejscem spotkań, odczytów i dyskusji.

Ukta natomiast ma w sobie coś z małego miasteczka i coś z XIX wiecznej drewnianej wsi. Obok siebie stoją tam kamienice i drewniane domy.
Wieś leży w Puszczy Piskiej nad rzeką Krutynią niedaleko Rucianego Nidy. Dzisiaj żyje z turystyki, jej początki związane są jednak z przemysłem, z budową nad Krutynią w połowie XVIII wieku huty szkła. Ukta to jedna z najbardziej znanych mazurskich wsi letniskowych. Nad Krutynią znajduje się m. in. stanica wodna PTTK. We wsi jest sporo gospodarstw agroturystycznych. Warto tam obejrzeć drewniane chałupy z początków XX wieku oraz kościół z połowy XIX wieku.
Mazury to najpiękniejszy region w Polsce, zaś spływy łodziami Krutynią to jedna z największych atrakcji na Mazurach. Mazury to kraina nieskażonej przyrody, gdzie można naprawdę odpocząć!